Header Image

Sieniawa Żarska

26 maja 2018 godz. 19.00

Tutaj się wszystko zaczęło. Tu urodził się i spędził swoje dzieciństwo Robert Motyka z Paranienormalnych! Licząca ponad 1000 mieszkańców, podżarska wieś jest wyjątkowym zakątkiem w województwie lubuskim, powiecie żarskim, gminie Żary. Wieś znana jest z kolektywnego gospodarzenia, klubu sportowego a przede wszystkim ruchu kulturalnego. Tutaj działał Zespół Śpiewaczy „Jarzębina”, wiejski teatr, zespół ludowy. I chociaż nie organizuje się już Festynów Kozich, z których słynęła w regionie wieś we wsi działa zespół „Jarzębinki”, który powstał w 1999 roku przy Kole Gospodyń Wiejskich i działa do dziś.

Wystąpią:

PARANIENORMALNI

Paranienormalni bacznie obserwują zjawiska obyczajowe i społeczne, fenomeny popkultury i przyrodę, relacje damsko-męskie, absurdalne postacie i sytuacje z życia codziennego to tematy, które pojawiają się w ich żartach, natomiast konsekwentnie nie uprawiają satyry politycznej oraz nie dotykają tematów religii. Absolutnym hitem był autorski program telewizyjny: Paranienormalni Tonight. Emitowany w TVP2 przez dwa sezony. Program został nagrodzony przez widzów w 2016 roku Telekamerą w kategorii program rozrywkowy.

KABARET NOWAKI

W skład grupy wchodzą Adrianna Borek – kobieta, potrafiąca wcielić się w każdą postać, Tomasz Marciniak i Kamil Piróg – pełni energii, którą urzekają widownię. Młodość i doświadczenie Nowaków procentują na każdym występie. Z chęcią podejmują się trudnej i ryzykownej rozmowy z publicznością, co przeradza się we wspólną i niepowtarzalną zabawę. Zarażą dobrym humorem najbardziej ponurego widza.

 

MIKOŁAJ CIEŚLAK I RAFAŁ ZBIEĆ (Kabaret Moralnego Niepokoju)

Duet, którego w zasadzie nie trzeba nikomu przedstawiać. Tworzą go artyści niezwykle popularnego Kabaret Moralnego Niepokoju– Mikołaj Cieślak oraz Rafał Zbieć. Występują oni z wyborem skeczów, stworzonych dla Kabaretu Moralnego Niepokoju i zaadaptowanych specjalnie dla tego żywiołowego duetu przez Roberta Górskiego. W trakcie występu obaj artyści wykazują się kunsztem aktorskim i zaangażowaniem, a nieodstępujące ich poczucie humoru jest źródłem improwizacji, w której obaj świetnie się odnajdują!

KABARET CHYBA

Guma, Kris i Kuba, czyli wrocławski Kabaret Chyba. Grupę tworzą Piotr Gumulec, Jakub Krzak, Krzysztof Wilkosz.  Na ogólnopolskiej scenie zabłysnęli w 2010 roku, kiedy to zgarnęli nagrody na wszystkich najważniejszych festiwalach w Polsce, w tym słynny krakowski festiwal PAKA. Świetni aktorzy, błyskotliwe teksty, niebanalne pomysły, niezwykła energia i mnóstwo improwizacji (czyli to, co publiczność lubi najbardziej).

Bilety:

Sieniawa Żarska
26 maja 2018
CENA: 50 zł
    BILETY STACJONARNE:
  • ŻDK, Żary, ul. Wrocławska 7
  • Sołtys Sieniawy Żarskiej, Krzysztof Stefanowicz tel. 602 305 239
  • Zniżki : Karta Dużej Rodziny oraz Karta Seniora: tel. 735 988 477 (darmowy wstęp dla dzieci do lat 10)
KUP BILET