Header Image

Artyści 2017

 

PARANIENORMALNI

Kochają bawić ludzi i robią to nieprzerwanie od 2004 roku, kiedy to Igor spotkał Roberta. To właśnie wtedy w ich głowach pojawiła się myśl o stworzeniu duetu, który odmieni polską scenę rozrywkową – i tak się właśnie stało.  Z tym, że od dłuższego czasu ten duet to tak naprawdę tercet (Igor Kwiatkowski, Robert Motyka, Michał Paszczyk).  Nie licząc oczywiście całego szeregu kultowych postaci – Mariolki, Kryspina czy Jacka Balcerzaka. Uznanie publiczności zdobyli postacią̨ szalonej i zwariowanej Mariolki, będącej parodią współczesnych nastolatek. Postać absolutnie kultowa, której wiele wyrażeń trafiło do potocznego języka. Paranienormalni bacznie obserwują zjawiska obyczajowe i społeczne, fenomeny popkultury i przyrodę, relacje damsko-męskie, absurdalne postacie i sytuacje z życia codziennego to tematy, które pojawiają się w ich żartach, natomiast konsekwentnie nie uprawiają satyry politycznej oraz nie dotykają tematów religii. Absolutnym hitem był autorski program telewizyjny: Paranienormalni Tonight. Emitowany w TVP2 przez dwa sezony. Program został nagrodzony przez widzów w 2016 roku Telekamerą w kategorii program rozrywkowy.

KATARZYNA PAKOSIŃSKA

Artystka kabaretowa, dziennikarka, aktorka i konferansjerka. Szerokiej publiczności znana z bezpretensjonalnego uśmiechu i miłości do Gruzji. Współzałożycielka i była członkini Kabaretu Moralnego Niepokoju. Jest absolwentką warszawskiego Liceum Sztuk Plastycznych oraz Wydziału Polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Po studiach uczęszczała również do dwuletniego studium dziennikarskiego. Następnie przez sześć lat była dziennikarzem oraz wydawcą programów w TV POLONIA. Współpracowała również z radiową Trójką. Katarzyna Pakosińska prócz licznych występów estradowych, ma na swoim koncie również role filmowe ( m.in “Deborah” reż. R.Brylski), teatralne (m.in “Historia Manon Lescaux” reż W. Siemion), także spektakle telewizyjne (“Klimaty” reż. M.Łazarkiewicz.). Dwukrotnie nominowana do tytułu Mistrz Mowy Polskiej.

KABARET K2

K2 to Michał Zenkner i Bartosz Klauziński. Zwą się jednak, a właściwie ksywują się: barciś i mimi. Zawiązali się w maju 2012 roku n.e. Niektórzy mogą kojarzyć ich z formacji: Babeczki z Rodzynkiem i Hlynur. Słusznie. Do niedawna je współtworzyli. Od dłuższego czasu kontentowało ich wspólne dokazywanie. Zarówno sceniczne, jak i towarzysko – imprezowe. Założyli K2, żeby to kontentowanie kontynuować.
Ich program jest dynamiczny. Obserwują świat i szukają tematów dotyczących wszystkich. Nie pokazując ich jednak w skali 1:1.  Unikają stosowania wulgaryzmów. Unikają przeklinania, które ma maskować brak żartu. Wulgaryzmu dla wulgaryzmu. Podobnie jak szoku dla szoku. Nie boją się poruszać kontrowersyjnych tematów. Zawsze jednak robią to w jakimś celu.