Katarzyna Pakosińska o wspomnieniach z dzieciństwa

sie 06, 2017 by Jan Kowalski in  NEWS

O wspomnieniach z dzieciństwa, o pozytywnym nastawieniu, książkach i ich roli w życiu, w rozmowie z Laurą Kempińską (www.syroop.pl) opowiada Katarzyna Pakosińska. „Humor pozwala wiele rzeczy oswajać. Dawać siłę. I neutralizować albo aktywizować, w zależności od jakości tej naszej polskiej codzienności”. Polecamy!

Laura Kempińska: Wróćmy do Pani dzieciństwa. Jaka była mała Kasia? 

Katarzyna Pakosińska: Jak to ostatnio powiedziała moja mama w rozmowie z jedną dziennikarką: „Kasia była zawsze inna niż reszta dzieci” (śmiech). Zatem myślę, że było to dla mnie kłopotliwe, bo wtedy chciałam być jak wszyscy. Mieć na przykład granatowe juniorki, a nie brązowe, niebieski fartuszek, a nie czarny krzyżaczek z bratkiem. Że nie wspomnę o strasznych butach relaksach, które w żaden sposób mnie nie relaksowały. Jak widać rodzice nie pomagali mi w integracji (śmiech). Nie wisiałam na trzepaku, nie ganiałam po boisku, nie grałam w kapsle. Może dlatego teraz to sobie wszystko tak pięknie, intensywnie odbijam.

Dalsza część wywiadu dostępna tutaj.

 

Robert Motyka i Katarzyna Pakosińska zdradzają szczegóły festiwalu

mar 30, 2017

W specjalnym wywiadzie dla WP TV Robert Motyka i Katarzyna Pakosińska opowiadają o genezie Letnich Spotkań Kabaretowych Ściernisko 2017. Zobaczcie sami!   http://wp.tv/i,jaka-role-dzis-maja-satyrycy-pakosinska-i-motyka-o-komentowaniu-rzeczywistosci,mid,1999687,cid,4052,klip.html

Gościnnie w Gazecie Lubuskiej!

maj 14, 2017

„Gdy chodziłem do podstawówki razem z rówieśnikami bawiliśmy się w kabaret w wiejskiej świetlicy. Teraz, gdy mogę tutaj przyjeżdżać ze swoim kabaretem, to fantastyczne uczucie” – mówi Robert Motyka w wywiadzie dla Gazety Lubuskiej.

Nowaki dołączają do składu Ścierniska!

lut 26, 2018

Przed Wami kolejni artyści zasilający skład Ścierniska w Sieniawie Żarskiej! Kabaret Nowaki!