Letnie Spotkania Kabaretowe Ściernisko 2017 zaplanowane są na 3 czerwca 2017. Impreza odbędzie się na Placu przy Remizie Strażackiej, w małej, liczącej 1000 mieszkańców wiosce Sieniawa Żarska, położonej w gminie Żary w województwie lubuskim.

Licząca ponad 1000 mieszkańców, podżarska wieś jest wyjątkowym zakątkiem w województwie lubuskim, powiecie żarskim, gminie Żary. Pierwsze wzmianki o Sieniawie, jako wsi lennej będącej w swojej historii w posiadaniu Bibersteinów i Promnitzów, pochodzą z XIV wieku. Budowa linii kolejowej Berlin-Wrocław, przebiegającej przez wieś, doprowadziła do jej rozwoju w połowie XIX stulecia. Historia powojenna wsi jest bogata. Wieś znana jest z kolektywnego gospodarzenia, klubu sportowego a przede wszystkim ruchu kulturalnego. Tutaj działał Zespół Śpiewaczy „Jarzębina”, wiejski teatr, zespół ludowy – formacje znane w całym województwie zielonogórskim. I chociaż nie organizuje się już Festynów Kozich, z których słynęła w regionie wieś we wsi działa zespół „Jarzębinki”, który powstał w 1999 roku przy Kole Gospodyń Wiejskich i działa do dziś.

Niespodzianka dla dzieci

lut 26, 2018

Ściernisko to także święto rodziny.

Robert Motyka i Katarzyna Pakosińska zdradzają szczegóły festiwalu

mar 30, 2017

W specjalnym wywiadzie dla WP TV Robert Motyka i Katarzyna Pakosińska opowiadają o genezie Letnich Spotkań Kabaretowych Ściernisko 2017. Zobaczcie sami!   http://wp.tv/i,jaka-role-dzis-maja-satyrycy-pakosinska-i-motyka-o-komentowaniu-rzeczywistosci,mid,1999687,cid,4052,klip.html

Kabaret Chyba na Ściernisku!

lut 14, 2018

Poznajcie pierwszych artystów Ścierniska w Sieniawie Żarskiej!